Trening w domu – Jaki sprzęt wybrać?

Trening w domu – alternatywa siłowni.

Liczba wymówek dla chodzenia na siłownię jest nieskończona. Niektórzy nie dbają o swoją sylwetkę ze względu na cenę. Inni nie mają czasu, aby dojeżdżać na siłownię. Tak naprawdę są to tylko zwykłe wymówki, ponieważ budować formę możemy nie tylko na siłowni, ale też w domu. 

Zalety treningu w domu.

Trenowanie w domu ma bardzo wiele zalet. Nasza domowa siłownia może przyjąć jakikolwiek chcemy charakter, możemy ją całkowicie dopasować do nas. Godziny treningów są całkowicie dowolne, a czas poświęcany na trening nie jest tracony na dojazd do siłowni. Dużą zaletą domowej siłowni jest to, że w dłuższej perspektywie jest ona bardzo opłacalna. Po poniesieniu kosztu zakupu sprzętu praktycznie trenujemy za darmo, a nawet możemy wynajmować nasz sprzęt innym. Dodatkowo mamy pełną prywatność i kontrolę nad muzyką i czymkolwiek chcemy. 

Podsumowując – trenując w domu możesz:

– Zaoszczędzić dużo pieniędzy.

– Ćwiczyć gdzie chcesz i kiedy chcesz.

– Zyskać czas na łatwym dostępie do siłowni.

– Mieć maszyny tylko dla siebie.

– Włączyć ulubioną muzykę i poczuć się swobodnie.

Sposoby trenowania w domu.

Jest bardzo wiele dróg, którymi możemy podążać by zbudować lepszą sylwetkę w domu. Dla niektórych osób odpowiedni okaże się trening kalisteniczny, a dla innych lepszy będzie trening z wolnymi ciężarami. Istnieją różne aplikacje do trenowania bez użycia żadnego sprzętu, jednak nie zawsze gwarantują one dobry efekt. Kalistenika będzie odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które chcą uzyskać umiarkowaną ilość mięśni oraz docięcie. Natomiast trening z wolnymi ciężarami może nam dać szerokiego rodzaju efekty. W treningu z ciężarami możemy skupić się na budowaniu masy mięśniowej w szybkim tempie lub na definicji jak w przypadku kalisteniki. Dla osób chcących trenować jak najtaniej dobrym rozwiązaniem może być trening z użyciem masy ciała, jednak tu również warto dokupić sprzęt urozmaicający trening. Jednak dla większości osób najlepszy okaże się trening z ciężarami.

Jak dobrać sprzęt.

Sprzęt dla treningu jest bardzo ważny. Istnieją różne zestawy obciążeń, sztangi, wyciągi, a nawet maszyny do treningu. W warunkach domowych podstawą będzie zestaw gryfów, sztanga oraz obciążenie na siłownie (www.marbo-sport.pl). Warto dopasować siłownię pod siebie, tak aby nie wydawać pieniędzy na sprzęt, którego nie będziemy używać. Musimy określić się na wykonywaniu jakich ćwiczeń najbardziej nam zależy oraz dobrać pod te ćwiczenia potrzebny sprzęt. Warto spytać się bardziej doświadczone w treningu osoby o poradę, jaki sprzęt będzie dla nas najlepszy.